Najbolji bh. teniser Damir Džumhur danas je u meču osmine finala turnira u Beogradu savladao Nijemca Philippa Kohlschreibera, inače četvrtog nosioca turnira, rezultatom 6:4 6:3 te se plasirao u četvrtfinale.

Nijemac je u prvom setu napravio break još u trećem gemu i poveo sa 2:1. Damir je vrlo brzo vratio break i to u u sedmom gemu. Pred kraj seta je napravio još jedan break i dobio prvi set sa 6:4.

U drugom setu je Kohlschreiber ponovo prvi napravio break pri rezultatu 2:2, te tako došao do vodstva od 3:2. Od tada Damir je uzeo 4 uzastopna gema, te osigurao svoj nastup u četvrtfinalu turnira u Beogradu.

Ovo je vrlo važna pobjeda za Damira, s obzirom da je dobio veoma iskusnog, nekada 16. igrača svijeta.

Kohlschreiber je tokom svoje karijere ostvario pobjede protiv nekih od najboljih igrača, kao što je Đoković.

Maxbet trenutno ima u ponudi 9 teniskih turnira. Kvote mozete pogledati ovdje.