Sarajevski Olimpik i mostarski Velež su u okviru 24. kola Premijer lige BiH remizirali sa 1:1.

Prvi dio susreta je protekao u mirnoj igri bez velikih prilika i bez pogodaka. U drugoj minuti nastavka gosti iz Mostara dolaze do vodstva, a gol je postigao Dario Ferreyra. Uslijedili su napadi Olimpika, prijetili su preko Šišića i Osmanovića, a do poravnanja i bitnog boda su stigli u posljednjoj minuti susreta. Udarac Čurjurića rukom je blokirao Zvonić, a siguran sa 11 metara bio je najbolji strijelac Vukova, Adnan Osmanović.

Nakon 24 odigrana kola Velež je četvrti na tabeli sa 42 osvojena boda, dva manje od drugoplasiranog i trećeplasiranog, dok je Olimpik na 11. poziciji sa 20 bodova koliko ima i deseti Radnik. U narednom kolu Velež dočekuje Sarajevo, a Olimpik će u goste Borcu.