Elvir Koljić (25) oporavio se od teške povrede noge i nakon više od pola godine pauze ponovo nastupio za rumunsku Craiovu.

Koljić je večeras igrao od 79. minute u derbi meču 29. kola rumunskog šampionata između Steaue i Craiove (0:0).

Elviru je ovo bio prvi nastup još od nesretnog 2. oktobra prošle godine kada je utakmici Craiove i Poli Iasija doživio težak lom noge.

Naš napadač je ove sezone zabio šest golova u šest ligaških utakmica te će njegov povratak mnogo značiti Craiovi u borbi za titulu prvaka Rumunije.

Što se tiče večerašnjeg duela, Craiova je mogla osvojiti i sva tri boda, ali Cicaldau u 62. minuti nije iskoristio penal.

Steaua je trenutno prva na tabeli sa 64 boda, dok Craiova zauzima treće mjesto sa sedam bodova manje.