BIH je u utorak u Podgorici remizirala sa Crnom Gorom rezultatom 2:2 na otvaranju kvalifikacija za Euro 2023 u Gruziji i Rumuniji.

„Može se reći da nam je prerano došla takmičarska utakmica. To se naročito vidjelo u prvom poluvremenu gdje smo dosta „lutali“. Izmjenama smo uspjeli da promijenimo neke stvari i pokažemo da ipak imamo kvalitet. Na osnovu toga smatram da možemo biti optimistični glede budućnosti. Imamo sad dovoljno vremena da proširimo selekciju i adekvatno se spremimo za ostale protivnike u našoj grupi.“

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi naša selekcija povela autogolom Krstovića u 49. minuti.

Ipak, sedam minuta kasnije domaći su poravnalni autogolom Barišića.

Igrala se 58. minuta kada je Bašić ponovo doveo Bosnu i Hercegovinu u prednost, ali desetak minuta kasnije Ražnatović zabija za 2:2.

Za BiH su igrali Aljkanović, Gazibegović, Igor Savić, Barišić, Šehić, Đokanović, Santrač, Dedić, Milan Savić, Hasić i Mehanović.

Priliku u nastavku su dobili Bašić, Ilić, Mašić, Begić i Čavić.

Izabranici Slobodana Starčevića u narednom kolu igraju protiv vršnjaka iz Republike Irske.