Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Finskom u Helsinkiju na otvaranju kvalifikacija za SP 2022.

Iako smo na obje strane gledali izgledne prilike, u prvom poluvremenu nije bilo golova.

BiH dolazi u vodstvo u 55. minuti kada Pjanić pogađa nakon što mu je opucani penal odbranio protivnički golman. Tri minute poslije Pukki pogađa za izjednačenje.

Isti igrač u 77. minuti dovodi Finsku u vodstvo, a konačnih 2:2 postavlja Stevanović u 84. minuti utakmice.

Gledajući na veliki broj šansi na obje strane, ali i veliki broj grešaka u igri naše reprezentacije, možemo biti zadovoljni bodom na početku kvalifikacija.

BiH u subotu igra prijateljsku utakmicu protiv Kostarike u Zenici, a zatim na Grbavici dočekuje Francusku u narednu srijedu u drugom kolu kvalifikacija za SP 2022.

Francuska je u prvom kolu remizirala sa Ukrajinom 1:1.