Zagrebački Dinamo je napravio najveći uspjeh u mdernoj historiji i plasirao se u četvrtfinale Europa Lige.
Dinamo je večeras u revanš utakmici osmine finala u Zagrebu savladao engleski Tottenham sa 3:0 nakon produžetaka i izborio nastup među osam najboljih.
Prije sedam dana je Tottenham u prvom duelu slavio sa 2:0, a Dinamo je večeras nakon 90 minuta igre pobijedio identičnim rezultatom.
Oba gola zabio je Oršić i to u 62. i 83. minuti.
Nakon toga su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta, a večeras sjajni Oršić je u 106. minuti zabio svoj treći gol i ispsotaviće se odveo Dinamo u četvrtfinale.
Naš Izet Hajrović nije bio u konkurenciji u timu Dinama, s obzirom da nije prijavljen za mečeve Europa Lige.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino