Rotor i Rostov su danas u Volgogradu odigrali duel 24. kola ruskog šampionata, a gosti su slavili rezultatom 0:4.

Ekipa Rostova je mogla povesti već u šestoj minuti, ali Sowe nije iskoristio penal.

Ipak, u 41. minuti potencijalni bh. reprezentativac Armin Gigović (18) dovodi Rostov u prednost i to nakon što je u istoj akciji dva puta izlokiran naš reprezentativac Dennis Hadžikadunić (22).

Gigoviću, koji igra na poziciji centralnog veznog, je ovo bio prvi gol u tekućoj sezoni.

U nastavku susreta Rostov je zabio još tri gola. Almqvist u 59. minuti pogađa za 0:2, a tri minute kasnije Sowe postiže gol.

Konačnih 0:4 postavlja Saplinov u 92. minuti.

Dennis Hadžikadunić odigrao je svih 90 minuta za Rostov na poziciji stopera, dok je Gigović zamijenjen u 57. minuti.

Rostov je nakon ovog trijumfa šesti sa 37 osvojenih bodova.