Ženska U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas (5. mart) u prijateljskom meču u Zenici odgovarajuću selekciju Sjeverne Makedonije sa 5:0, javlja zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Bh. tim do prednosti dolazi u 4. minuti. Nakon centaršuta Maje Jelčić sa lijeve strane Sofija Krajšumović glavom postiže pogodak.

Nakon prekida u 17. minuti najviša u skoku u kaznenom prostoru Sjeverne Makedonije bila je Marija Ana Milinković koja šalje loptu u mrežu za 2:0.

Na 3:0 povisila je Alma Krajnić u 28. minuti preciznim šutem sa desetak metara iskosa sa desne strane.

Jelčić u 58. minuti prolazi po desnoj strani i asistira Almi Krajnić koja postiže svoj drugi pogodak na susretu.

Peti gol postignut je u 67. minuti. Maja Jelčić nakon prodora po lijevoj strani izlazi sama pred protivničku golmanicu i pogađa mrežu.

Ove selekcije su prije dva dana odigrale još jedan meč u kojem je ženska U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila pobjedu od 7:0.

Bosna i Hercegovina-Sjeverna Makedonija 5:0 (3:0)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sutkinja: Almasa Hodžić.

Pomoćne sutkinje: Aida Jusufović, Vesna Miletić.

4. sutkinja: Merima Čelik.

Golovi: 1:0 Krajšumović (4’), Milinković (17’), 3:0 Krajnić (28’), 4:0 Krajnić (58’), 5:0 Jelčić (67’).

Bosna i Hercegovina: Senada Cerić, Naida Haračić, Selma Hasić, Fadila Mujkić, Sofija Krajšumović, Maja Jelčić, Dejana Marković, Marija Ana Milinković, Alma Krajnić, Nikolina Vasiljević, Ana Buhač. Igrale su još: Lamija Duvnjak, Samra Bajrić, Radmila Ždero, Matea Topalović, Berina Huseinović, Helena Dabić, Đuka Stojanović, Jovana Stevanović, Vladana Barać, Amra Omeragić. Selektor: Dragan Jevtić.

Sjeverna Makedonija: Marija Ničevska, Ana Ristovska, Anida Idrizi, Viktorija Nedeva, Era Stebleva, Tea Božinovska, Ana Milčeska, Edina Sulejmani, Bojana Petkovska, Olivera Coklevska, Radica Velkova. Igrale su još: Verica Koleska, Milena Milošević, Teodora Nikoloska, Sara Velkova, Veronika Nikolovska, Marte Ilioska, Angela Zafiroska, Jana Zvrleska. Selektor: Astrit Merko.