U19 reprezentativci Bosne i Hercegovine su danas u Staroj Pazovi poraženi u drugom prijateljskom meču sa vršnjacima iz Srbije rezultatom 1:2, saopšteno je iz Fudbalskog saveza BiH.

Domaći tim je do prednosti došao u 17. minuti preko Nenada Perovića i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Izabranici Slavena Muse u 60. minuti izjednačuju rezultat, a strijelac je bio Luka Janković.

Pobjedu U19 selekciji Srbije donio je Andrej Blagojević u 82. minuti.

Selektor bh. tima Slaven Musa je nakon utakmice izjavio:

„Što se tiče današnje utakmice, Srbija je u prvom poluvremenu igrala bolje. U nastavku smo izmjenama uspjeli da „razdrmamo“ ekipu i dođemo od izjednačenja. Nažalost, protivnik je na kraju postigao gol za pobjedu, ali u drugom poluvremenu smo izgledali dosta bolje. Naravno, nismo zadovoljni rezultatom, ali iza nas su dvije izvanredne provjere protiv veoma kvalitetnog protivnika i imali smo šta da vidimo. Žao nam je što je otkazano Evropsko prvenstvo, te ova generacija neće imati priliku da igra kvalifikacije.“

Prvi meč odigran prije dva dana završen je pobjednom domaćina od 1:0.

Srbija-Bosna i Hercegovina 2:1 (1:0)