Najbolji bh. atletičar Amel Tuka večeras je na dvoranskom mitingu u Madridu osvojio drugo mjesto u utrci na 800 metara i tako obordio rekord Bosne i Hercegovine i Balkana.

Tuka je kroz cilj prošao sa vremenom 1:45.95 i ovo mu je najbolji rezultat u karijeri u dvoranskim utrkama.

Prvo mjesto je osvojio Mariano Garcia iz Španije sa vremenom 1:45.66, dok je treći završio Pierre-Ambroise Bosse iz Francuske sa identičnim vremenom kao Tuka.

Amel je danas najavio da se osjeća dobro te da “napada” rekorde Bosne i Hercegovine i Balkana, a rezultati utrke su pokazali da je s pravom bio optimističan.

Ovo je ujedno bila i posljednja provjera za Amela uoči Europskog prvenstva u dvorani koje će se održati od 4. do 7. marta u Torunu.