Roma je večeras u susretu osmine finala Kupa Italije neočekivano eliminisana od Spezije nakon produžetaka (2:4).

Poslije regularnih 90 minuta igre rezultat je glasio 2:2, a Spezija je u produžecima zabila dva gola i plasirala se u četvrtfinale.

Spezija je neočekivano povela preko Galabinova u šestoj minuti iz penala, da bi desetak minuta kasnije Saponara zabio za 0:2.

Domaći su smanjili na 1:2 iz penala u 45. minuti golom Pellegrinija, a Mkhitaryan u 73. minuti pogađa za 2:2 i donosi produžetke Romi.

Edin Džeko (34= je ušao u igru početkom prvog produžetka u timu Rome, ali njegovi saigrači u razmaku od samo 40 sekundi zaradili dva crvena kartona.

Prvo je Mancini morao izaći iz igre u 91. minuti zbog drugog žutog kartona, da bi 40 sekundi kasnije golman Lopez napravio neoprezan prekršaj van 16 metara i dobio direktan crveni karton.

Fudbaleri Spezije su iskoristili dva igrača više i u 107. minuti ponovo došli do prednosti zahvaljujući golu Verdea.

Konačnih 2:4 postavlja Saponara u 118. minuti.