Miralem Pjanić (30) postigao je prvi gol za Barcelonu.

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u finale Superkupa Španije nakon što su večeras u Kordobi poslije boljeg izvođenja penala eliminisali Real Sociedad, a jedan od penala pogodio je i Pjanić.

Nakon regularnih 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1, a s obzirom da u produžecima nije bilo golova, uslijedili su penali poslije kojih je Barca slavila sa 3:2.

Barcelona je povela golom de Jonga u 39. minuti, ali Oyarzabal iz penala u 51. minuti pogađa za konačnih 1:1.

U produžecima nije bilo golova, da bi za Barcu u raspucavanju sa bijele tačke pogađali Dembele, naš Miralem Pjanić te Puig.

Za Real Sociedad su u penal seriji bili precizni samo Merino i Januzaj. Dodajmo da je golman Barcelone ter Stegen odbranio dva penala igračima Sociedada.

Miralem Pjanić je ušao u igru početkom prvog produžetka u timu Barcelone koja će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Real Madrid – Athletic Bilbao.