Fudbaleri Konye danas su u okviru osmine finala Kupa Turske pobijedili Gaziantep sa 2:1 i plasirali se u četvrtfinale.
Domaći su poveli u 11. minuti, a strijelac je bio naš defanzivac Marin Aničić (31).
Aničić, koji je danas odigrao kompletan susret, je skoro četiri mjeseca pauzirao zbog povrede, a zadnji put je nastupio 19. septembra prošle godine protiv Genclerbirligija.
Konya je u 40. minuti stigla do prednosti od dva gola zahvaljujući Sahineru.
Poraz gostiju ublažio je Demir u 90. minuti.
Deni Milošević (25) je igrao od 72. minute za Konyu, Amir Hadžiamhetović (23) nije ulazio u igru, dok Ibrahim Šehić (32), koji brani standardno u ligi, nije bio u konkurenciji za današnji meč.
İH Konyaspor 1-0 Gaziantep FK
— A Spor (@aspor) January 13, 2021
11' Marin Anicic ⚽️ pic.twitter.com/gUcKYWvNEJ
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino