Fudbaleri Konye su večeras u sjajnom meču 16. kola turske Superlige pobijedili Galatasaray sa 4:3.

Konya je povela u 41. minuti golom Dacija, da bi Diagne u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zabio za 1:1.

Daci je u 46. minuti ponovo pogodio i donio novu prednost Konyi, ali je u 75. minuti dosuđen penal za Galatu.

Naš Ibrahim Šehić (32) je odbranio penal Diagneu, međutim napadač Galatasaraya je dobio novu šansu da šutira sa bijele tačke, jer je Šehić napustio gol liniju prije vremena.

Iz novog pokušaja Diagne je bio precizan i poravnao na 2:2.

Ipak, Konya je u 82. minuti stigla do trećeg gola i to preko Demiroka iz penala. Kravets je u 92. minuti zabio za 4:2, da bi u 95. minuti Caglayan postavio konačnih 4:3.

Šehić je branio svih 90 minuta za Konyu, Deni Milošević (25) je igrao do 58. minute, a umjesto njega u igru je ušao Amir Hadžiahmetović (23).

Marin Aničića (31) nije bilo u timu Konye zbog povrede.

Ekipa Konye je nakon ovog trijumfa osma sa 22 boda, dok je Galatasaray na četvrtom mjestu sa 30 bodova.