VIDEO/ Na današnji dan prije 24 godine BiH je igrala protiv Brazila

Brazil je 18. decembra 1996. godine u Manausu ugostio Bosnu i Hercegovinu

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.

18. decembra 1996. godine “A” reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je prijateljsku utakmicu protiv tadašnjeg svjetskog prvaka – reprezentacije Brazila, prisjeća se Historija.ba.

Iako je rezultat na kraju utakmice glasio 1:0 u korist selekcije Brazila, može se reći da su se naši reprezentativci pokazali u dobrom svjetlu.

Treba dodati da je utakmicu, koja je odigrana u Manausu, posmatralo oko 20.000 gledalaca. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je popularni Ronaldo, a mrežu naše reprezentacije zatresao je u 67. minuti utakmice.

BiH je s klupe predvodio Fuad Muzurović, a igrali su:  Dedić, Geca, Pintul, Ramčić, Kapetanović, Glavaš, Begić, Beširević, Šabić, Bolić i Salihamidžić.

Priliku u nastavku su dobili Musić, Turković, Dadić i Osmić.

Brazil je igrao u sastavu Zetti, Cafu, Goncalves, Andre Cruz, Ze Roberto, Flavio Conceicao, Leandro Avila, Denilson, Ronaldo, Giovanni i Djalminha. Priliku u nastavku su dobili Ricardinho, Junior, Rodrigo Fabri i Oseas.

Ovu vijest vam donosi kladionica MeridianBet.