Ankaragucu i Konya su odigrali spektakularnu utakmicu u okviru 12. kola turske Superlige, a domaći su slavili sa 4:3.

Lobjanidze je u 16. minuti doveo Ankaru u prednost, ali Demirok u 29. minuti iz penala pogađa za 1:1.

Naš Deni Milošević (25) je u 38. minuti postigao gol za vodstvo Konye. Bio je to prvi gol u sezoni za Miloševića, koji je igrao do 81. minute za svoju ekipu.

Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, Borven donosi poravnanje Ankari.

Skubič u 70. minuti zabija za novu prednost Konye od 2:3, ali domaći do kraja postižu dva gola i stižu do pobjede.

Prvo je Paintsil u 78. minuti postigao gol za 3:3, da bi Gural iz penala u 89. minuti matirao našeg Ibrahima Šehića (32) i postavio konačnih 4:3.

Šehić je branio svih 90 minuta za Konyu, dok je kompletan susret odigrao i Amir Hadžiahmetović (23).

Marina Aničića (31) nije bilo u timu Konye zbog povrede.