Borac i Sarajevo su odigrali derbi susret 18. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Gosti su na samo početku imali nekoliko dobrih šansi, ali Borac je iz prve prave prilike poveo.

Lukić je u 19. minuti asistirao Ziljkiću, a ovaj zabija za 1:0. Ipak, Sarajevo stiže do izjednačenja preko Fanima u 60. minuti.

Četiri minute kasnije Borac je ponovo imao prednost. Vranješ se najbolje snašao i matirao Kovačevića za 2:1.

Sarajevo, koje je večeras bilo oslabljeno neigranjem povrijeđenih Ahmetovića, Oremuša i Rahmanovića te suspendovanog Pejovića, je od 72. minute igralo sa igračem manje, s obzirom da je Hebibović zaradio crveni karton.

Međutim, aktuelni prvak i trenutni lider je uspio doći do poravnanja i velikog boda.

Igrala se 85. minuta kada je Tino Sušić sjajno prošao po lijevoj strani, asistirao Fanimu, a engleski internacionalac zabio za konačnih 2:2.

Sarajevo je trenutno prvo na tabeli sa 42 boda, jedino je bez poraza, ima šest bodova više od Želje i jesenji je prvak.

S druge strane, Borac je treći sa 32 osvojena boda.

Golove sa utakmice Borac – Sarajevo pogledajte OVDJE.