Fudbaleri Milana su večeras u susretu petog kola grupe H pobijedili škotski Celtic sa 4:2 i plasirao se u 1/16 finala.

Celtic je nakon 15-ak minuta igre neočekivano vodio sa dva gola razlike.

Prvo je Rogić u sedmoj minuti zabio za 0:1, da bi sedam minuta kasnije Edouard pogodio i udvostručio prednost.

Ipak, Milan je u 24. minuti preko Calhanoglua smanjio rezultat, a dvije minute kasnije Castillejo zabija za 2:2.

U nastavku utakmice Milan dolazi do potpunog preokreta i pobjede. Igrala se 50. minuta kada je Hauge matirao golmana Celtica, da bi Diaz u 82. minut postavio konačnih 4:2.

Naš Rade Krunić (27) igrao je do 46. minute u timu Milana. Radetu je ovo bio 15. susret ove sezone u svim takmičenjima.

Milan je trenutno drugi na tabeli sa 10 bodova i kolo prije kraja je osigurao nastup u narednoj fazi.