Mladost i Željezničar su danas u Doboju kod Kaknja odigrali prvi susret 16. kola Premijer lige BiH, a gosti iz Sarajeva su ubjedljivo slavili rezultatom 0:4.

Fudbaleri Željezničara imali su veliki motiv u ovoj utakmici da pobjedom odaju počast nedavno prerano preminulom predsjedniku kluba Admiru Džuburu. Utakmica je počela minutom šutnje.

Željo je poveo u 26. minuti golom Juričića i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Gosti su u nastavki zabili još tri gola i stigli do ubjedljivog trijumfa. Prvo je Zec u 58. minuti pogodio za 0:2, da bi Štilić u 80. minuti matirao Bukvića i riješio sve dileme oko pobjednika.

Konačan rezultat postavio je Veselinović u 88. minuti utakmice.

Željezničaru je ovo bila 10. pobjeda u sezoni i trenutno je na drugoj poziciji sa 33 osvojena boda.

Ekipa Mladosti zauzima deveto mjesto sa 16 bodova.