Fudbaleri Barcelone su večeras u okviru četvrtog kola grupe G Lige Šampiona pobijedili u gostima Dynamo iz Kieva sa 4:0 i plasirali se u osminu finala.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Barca u nastavku tri puta pogađala mrežu domaćih i stigla do ubjedljive pobjede.

Dva gola je zabio Bratithwaite, dok su po jednom pogađali Dest i Griezmann.

Miralem Pjanić (30) igrao je od prve minute za Barcelonu, a zamijenjen je u 65. minuti. Naš reprezentativac je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton.

Pjaniću je ovo bio četvrti nastup u Ligi Šampiona i u sva četiri duela je bio starter.

Barcelona ima maksimalnih 12 bodova i dva kola prije kraja grupne faze izborila je osminu finala.

U drugom meču ove grupe Juventus je pobijedio mađarski Ferencvaroš sa 2:1. Ronaldo i Morata su pogađali za Juve, a Uzuni je bio strijelac u gostujućem timu.

Adnan Kovačević (27) nije ulazio u igru u timu Ferencvaroša, dok Eldar Ćivić (24) nije konkurisao za utakmicu zbog povrede.