Nizozemska i BiH večeras od 18,00 sati u Amsterdamu igraju utakmicu petog kola grupe 1 UEFA A Lige Nacija.

Selektor našeg tima Dušan Bajević odabrao je za ovaj duel sljedećih 11 igrača: Šehić, Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Gojak, Krunić, Višća i Hodžić.

U starnoj postavi trebao je igrati Branimir Cipetić, ali se povrijedio i umjesto njega nastupa Darko Todorović.

Za Nizozemsku igraju Krul, Dumfries, De Vrij, Blind, Wijndal, Klassen, Frenkie de Jong, Wijnaldum, Berghuis, Luuk de Jong i Depay.

Nizozemska je povela golom Wijnalduma iz šeste minute. Isti igrač u 14. minuti ponovo zabija gol i Nizozemci vode sa 2:0 nakon prvih 45 minuta igre. Wijnaldum je pogodio 6. i 14. minuti.

Domaćima je poništen i jedan gol zbog ofsajda.

S druge strane, BiH je dva puta opasno zaprijetila preko Pjanića, ali nije uspjela doći do gola. Jednu priliku imao je i Rade Krunić.

Selekcija Nizozemske je u 55. minuti postigla i treći gol, a strijelac je bio Depay.

BiH je u 63. minuti smanjila na 3:1 golom rezerviste Prevljaka.