Selekcije Škotske, Mađarske i Slovačke plasirale su se na EURO nakon što su savladale svoje protivnike u finalima baraža.

Srbija je u Beogradu igrala protiv Škotske i poražena je nakon penala.

Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1, a Srbija je golom u 89. minuti poravnala i izborila produžetke. U produžecima nije bilo golova, pa su uslijedili penali u kojima je Škotska bila uspješnija i plasirala se na EURO.

Sjeverna Irska, koja je izbacila BiH u polufinalu baraža, večeras je na svom terenu eliminisana od Slovačke.

Slovaci su vodili sve do 88. minute, a onda su Sjeverni Irci izjednačili i izborili produžetke. Ipak, Slovačka je zabila gol u produžecima i pobjedom od 2:1 plasirala se na EURO.

Mađarska je u šokantnoj završnici savladala Island sa 2:1 i igrat će na Europskom prvenstvu.

Island je vodio do 88. minute, ali su Mađari pred sami kraj zabili dva gola i otišli na EURO.

Ranije je Sjeverna Makedonija pobijedila Gruziju u gostima sa 1:0 i prvi put u historiji se plasirala na Europsko prvenstvo.