Fudbaleri Sarajeva su u prvoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH bez većih problema pobijedili Mladost Doboj Kakanj rezultatom 5:1.

Velkoski je u 23. minuti doveo Sarajevo u vodstvo, da bi pet minuta kasnije Handžić pogodio za 2:0.

Domaći su u 35. minuti zabili novi gol, a ponovo je strijelac bio Handžić.

Rahmanović je u 54. minuti pogodio za 4:0 i riješio pitanje pobjednika utakmice.

Do kraja susreta oba tima su po jednom zatresla mreže protivnika. Prvo je Hadžić zabio za Mladost u 70. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Mustedanagić iz slobodnog udarca u 90. minuti.

Sarajevu je ovo bila osma ligaška pobjeda u nizu i trenutno je prvo na tabeli sa 32 boda. S druge strane, Mladost se nalazi na devetoj poziciji sa 13 bodova.

Momčad Sarajeva već u srijedu igra zaostali meč osmog kola Premijer lige BiH i to protiv najvećeg rivala Željezničara.