Barcelona je večeras u susretu prvog kola grupe G Lige šampiona salvadala mađarski Ferencvaroš sa 5:1.

Domaći su poveli u 27. minuti golom Messija iz penala, a prethodno je faul skrivio naš Adnan Kovačević.

Fati u 42. minuti postiže drugi gol za Barcu, da bi Coutinho u 52. minuti povisio na 3:0.

Ferencvaroš je smanjio na 3:1 u 70. minuti preko Kharatina, koji je pogodio iz penala. Minutu prije toga Pique je skrivio najstrožiju kaznu i dobio direktan crveni karton.

Ipak, Barcelona je i sa igračem manje uspjela još dva puta zatresti mrežu Ferencvaroša.

Prvo je Pedri u 82. minuti matirao nemoćnog Dibusza, a konačnih 5:1 postavlja Dembele u 89. minuti utakmice.

Miralem Pjanić (30) je igrao do 76. minute za Barcu i ovo mu je bio prvi meč u startnoj postavi u katalonskom timu.

U gostujućoj ekipi svih 90 minuta na terenu je proveo Adnan Kovačević (27), dok je Eldar Ćivić (24) zamijenjen u 63. minuti. Ćivić je u prvom poluvremenu zaradio i žuti karton.

Barelona u narednom kolu gostuje Juventusu, a Ferencaroš će dočekati Dynamo Kiev.