Večeras su odigrane dvije utakmice 10. kola Premijer lige BiH u kojima su domaći ostvarili pobjede.

Borac je u jednom od derbija u Banjoj Luci savladao Velež sa 2:0 i privremeno preuzeo prvu poziciju.

Strijelci za Borac bili su Zakarić u 60. i Cruz u 88. minuti. Gosti iz Mostara su od 50. minute igrali sa igračem manje, jer je Brandao zbog dva žuta kartona morao ranije napustiti teren.

U drugom večerašnjem duelu Široki je na Pecari minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Krupe.

Pobjedonosni gol za domaće zabio je Ćorić u 14. minuti.

Svih 90 minuta za Široki odigrao je bh. reprezentativac Branimir Cipetić, a ovaj duel uživo su posmatrali selektor Dušan Bajević i tehnički direktor reprezentacije Zvjezdan Misimović.

Sutra se igraju preostala dva susreta 10. kola, a sastaju se Zrinjski – Sarajevo te Željezničar – Tuzla City.