Vedad Ibišević (36) debitovao je za ekipu Schalkea i tako ubilježio 341. nastup u Bundesligi.

Ibišević je igrao drugo poluvrijeme u porazu svoje momčadi na domaćem terenu od Werdera rezultatom 1:3.

Bivši bh. reprezentativac je u Schalke stigao početkom septembra ove godine, a prethodno je u Njemačkoj igrao za Alemaniju Aachen, Hoffenheim, Stuttgart te Herthu. Ukupno je u Bundesligi zabio 127 golova i dodao 52 asistencije.

Što se tiče utakmice između Schalkea i Werdera, trostruki strijelac za goste iz Bremena bio je Fullkrug, dok je počasni gol za Schalke zabio Uth u 93. minuti.

Schalkeu je ovo bio drugi poraz u drugom kolu Bundeslige, a nakon meča ostali su i bez trenera Davida Wagnera, koji je očekivano dobio otkaz.

Fudbaleri Schalkea će u narednom kolu 3. oktobra imati teško gostovanje protiv Leipziga.