Zagrebački Dinamo je danas u meču 1/16 finala Kupa Hrvatske očekivano savladao NK Ferdinandovac kao gost sa 7:1, a briljirao je naš Luka Menalo (24) sa dva gola i tri asistencije.

Dinamo je poveo u 13. minuti golom A reprezentativca BiH Amera Gojaka (23) i to na asistenciju Menala.

Igrala se 27. minuta kada je Menalo ponovo asistirao, a ovaj puta Ivanušec pogađa za 2:0. Domaći su uspjeli smanjiti na 1:2 u 36. minuti preko Križanovića.

Ipak, Dinamo je u nastavku zabio još pet golova i ubjedljivo slavio.

Menalo je u 57. minuti asistirao Burtonu za 3:1, da bi dvije minute Luka danas postigao svoj prvi gol. Odlični Menalo je u 68. minuti postigao gol i Dinamo je vodio sa 5:1.

Do kraja utakmice Andrić je u 83. minuti matirao golmana Ferdinandovac za 6:1, a konačnih 7:1 postavlja autogolom Turčić.

Menalo je na terenu proveo svih 90 minuta u timu Dinama, dok je Gojak zamijenjen na poluvremenu.