Fudbaleri Zrinjskog večeras su nakon penala eliminisani od kiparskog APOEL-a u okviru trećeg kola kvalifikacija za Europa Ligu.

APOEL i Zrinjski su odigrali 2:2, da bi Kiprani poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili sa 6:4 i plasirali se u play-off.

Ivančić je u 11. minuti doveo Zrinjski u vodstvo, ali tri minute kasnije Aztili pogađa za 1:1.

APOEL je u 26. minuti golom Nuhiua preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 2:1.

Bh. predstavnik se nije predavao te je preko Bilbije u 70. minuti stigao do 2:2.

S obzirom da do kraja regularnih 90 minuta nije bilo golova, uslijedila su dva produžetka sa po 15 minuta.

Kako ni u produžecima nije bilo golova, izvodili su se penali, a domaći su bili spretniji i sretniji te zakazali meč play-offa protiv češkog Libereca.