Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Europa ligu nakon što su večeras u Ljubljani eliminisali Olimpiju.

Rezultat nakon 90 minuta igre glasio je 2:2, a Zrinjski je zabio gol u produžecima i slavio sa 3:2.

Ivanović je u 19. minuti doveo Olimpiju u prednost, ali Bilbija u 51. minuti pogađa za 1:1.

Olimpija je u 81. minuti stigla do nove prednosti zahvaljujući golu Vombergara, međutim tri minute kasnije sjajni Bilbija postiže pogodak za 2:2 i donosi Zrinjskom produžetke.

Naš predstavnik je u drugoj minuti prvog produžetka stigao do gola, a strijelac je bio Ivančić.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo, pa je Zrinjski izborio nastup u trećem kolu.

Spomenimo i da je asistent kod sva tri gola Zrinjskog bio Filipović.

Zrinjski će u trećem kolu kvalifikacija za Europa ligu igrati protiv kiparskog APOEL-a u gostima.