Ervin Zukanović (33) je u debitantskom nastupu pokazao da će biti veliko pojačanje za turski Fatih Karagumruk.

Novi superligaš je u prvom kolu turskog šampionata deklasirao na svom terenu Malatyu sa 3:0, a Zukanović je odigrao cijeli meč i postigao gol.

Već na samom startu meča, tačnije u četvrtoj minuti Zukanović se najbolje snašao nakon jednog kornera i pogodio za vodstvo Karagumruka.

Promjene rezultata nije bilo sve do 55. minute, a onda je Sobiech udvostručio prednost.

Konačnih 3:0 postavlja Sabo u 73. minuti iz penala.

Zukanović je prije šest dana proveo svih 90 minuta na terenu u prijateljskomo meču Karagumruka i aktulenog prvaka Basaksehira, a Karagumruk je slavio sa 2:1.

S obzirom da je selektor Bajević najavio kako u baražu želi najiskusniji tim, Zukanović će do utakmica u oktobru biti u punoj takmičarskoj formi i za očekivati je da se nađe na spisku za duel protiv Sjeverne Irske u Zenici.