Selekcija Sjeverne Irske, koja će 8. oktobra u Zenici igrati protiv Zmajeva polufinale baraža za odlazak na EURO, večeras je u gostima odigrala 1:1 protiv Rumunije u duelu UEFA B Lige nacija.

Rumuni su poveli preko Puscasa u 25. minuti, a Sjeverna Irska je od 39. minute igrala bez Magennisa, koji je morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Iako su imali igrača manje do kraja susreta, naši protivnici u baražu su u nastavku zabili gol i došli do boda.

Strijelac izjednačujućeg gola bio je rezervista Whyte u 86. minuti, a asistirao mu je još jedan rezervista Lafferty.

Za Sjevernu Irsku su igrali Peacock – Farrell, Ballard, Cathcart, McNair, Dallas, Davis, Evans, Lewis, Saville, Magennis i Washington.

Priliku u nastavku su dobili Whyte, Lafferty i Smith.