Fudbaleri Juventusa su u meču 38. kola talijanske Serije A na svom terenu izgubili od Rome sa 1:3.

Domaći su poveli preko Higuaina u petoj minuti, ali Kalinić pogađa za 1:1 u 23. minuti.

Roma je stigla do preokreta i vodstva u 44. minuti, a strijelac je iz penala bio Perotti.

Konačnih 1:3 za Rimljane postavlja svojim drugim golom Perotti u 52. minuti susreta.

Miralem Pjanić (30) nije nastupio za Juventus zbog suspenzije, dok Edin Džeko (34) nije ulazio u igru u timu Rome.

Pjanić je osvojio titulu prvaka sa Juventusom, a od naredne sezone će igrati za špansku Barcelonu.

Miralem je u tekućoj sezoni ubilježio 30 ligaških nastupa, zabio tri gola i dodao osam asistencije.

Što se tiče Edina Džeke, kapiten našeg nacionalnog tima će naredne sezone sa Romom igrati grupnu fazu Europa lige.

Popularni Dijamant je u sezoni 2019. / 2020. zabio 16 golova u 35 ligaških mečeva i asistirao čak 11 puta.