Nova sezona Premijer lige BiH počela je danas, a fudbaleri Borca su u Banjoj Luci deklasirali Mladost Doboj Kakanj sa čak 6:0.

Jovanović je u devetoj minuti doveo Borac u prednost, da bi Stojan Vranješ desetak minuta kasnije pogodio za 2:0.

U21 reprezentativac BiH Vladan Danilović je u 39. minuti sa 40 metara matirao nemoćnog Bukvića i povisio vodstvo Borca na 3:0.

Pred sami kraj prvog poluvremena Ziljkić pogađa i domaći su imali četiri gola prednosti.

U nastavku utakmice fudbaleri Borca su postigli još dva gola, a oba puta je strijelac bio Goran Zakarić i to u 74. i 84. minuti.

Spomenimo i da je Fahrudin Šolbić, trener Mladosti, podnio ostavku nakon susreta.

Ekipe Slobde i Radnika iz Bijeljine su u Tuzli podijelili bodove odigravši 1:1.

Karić je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena doveo Radnik u prednost, da bi bod Slobodi donio Beganović u 62. minuti.