Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nakon kvalifikacionih mečeva i proslave odlaska u Brazil, večeras je u meču između Rome i Napolija bio glavna figura meča, te sa dva gola obezbijedio Romi novu pobjedu.

Ekipa Rome je u okviru prve utakmice 8. kola Serie A sa 2:0 porazila momčad Napolija čime je nastavljen furiozan niz Vučice u italijanskom šampionatu.

Poveli su Rimljani u sudijskoj nadoknadi golom prvog poluvremena našeg Zmaja Miralema Pjanića. Pjanić je sa oko 16 metara od gola sjajno izvedenim slobodnim udarcem postigao prelijep gol. Igrao se 71. minut kada je sudac dosudio penal za momčad Rome. Pjanić je preuzeo odgovornost i svojim drugim golom večeras ovjerio nova tri boda za svoju ekipu.

Roma je prva na tabeli sa maksimalna 24 osvojena boda uz nevjerovatnu gol razliku od 22 postignuta i svega jedan primljen gol.