Arsenal je pobijedio Liverpool sa 2:1, a Sead Kolašinac (27) odigrao je posljednih pet minuta susreta.

Bio je to jubilarni nastup za Kolašinca jer je protiv Liverpoola stoti put nastupio za Arsenal.

Kolašinac je u Arsenal došao prije tri godine, a u tih 100 mečeva zabio je pet golova i 15 puta asistirao.

75 utakmica odigrao je u Premiershipu, a ostatak u FA kupu, EFL kupu, Community Shieldu i Europa Ligi.

Sa Arsenalom je osvojio jedan pehar – onaj Community Shielda iz 2017. godine. Arsenal je tada na penale pobijedio Chelsea, a konačnih 1:1 upravo je postavio Kolašinac svojim golom u 82. minuti neposredno nakon što je ušao sa klupe.

To je ujedno i posljednje što je Arsenal osvojio.

Ranije je za Schalke odigrao 123 utakmice, zabio četiri gola i 13 puta asistirao.