Fudbaleri Bayer Leverkusena savladali su Hoffenheim u gostima rezultatom 2:1 u prvom susretu devetog kola njemačke Bundeslige.

Bayer je poveo golom Sidneya Sama u 26. minuti susreta. Gosti su udvostručili prednost  preko Stefana Kiesslinga dvadeset minuta prije kraja susreta. Interesantno je da je Kiessling glavom pogodio spoljni dio mreže, ali je glavni sudija priznao gol!

Hoffenheim je do kraja susreta smanjio rezultat na 2:1 golom Schipplock dvije minute prije kraja.

U timu Hoffenheima Sejad Salihović zamijenjen je u 63. minuti, dok je u drugom poluvremenu u ekipi Bayera, u igru ušao kapiten naše reprezentacije Emir Spahić.

Nakon ove pobjede, Bayer je preuzo lidersku poziciju Bundeslige sa 22 boda, dok je Hoffenheim na desetoj poziciji sa 10 bodova.