Konya je u okviru 32. kola turske Superlige pobijedila Istanbul na svom terenu rezultatom 4:3.

Edin Višća je u trećoj minuti doveo Istanbul u prednost iz penala, ali Miya pogađa za 1:1 u 20. minuti.

Sedam minuta kasnije Hadžiahmetović je assitirao Sahineru, a ovaj postiže gol i donosi vodstvo Konyi.

Konya je pred sami kraj prvog poluvremena novim golom Miye povećala prednost na 3:1.

Ipak, Istanbul se vratio u nastavku i golovima Demba Ba iz 70. i Elie iz 77. minute stigao do 3:3.

Edin Višća je bio asistent kod drugog kola Istanbula.

Konačnih 4:3 za Konyu postavlja Skubič u 85. minuti.

Marin Aničić i Amir Hadžiahmetović su odigrali svih 90 minuta za Konyu, Demi Milošević je zamijenjen u 79. minuti, dok Riad Bajić nije dobio priliku za igru.

Edin Višća je odigrao kompletan meč za Istanbul, koji je prvi na tabeli i ako pobijedi u narednom kolu postat će prvak Turske.

S druge strane, Konya je sada na 14. poziciji sa 33 boda.