Dinamo i Hajduk su večeras u Zagrebu u okviru 34. kola HNL-a odigrali najveći hrvatski derbi, a gosti iz Splita su slavili sa 3:2.

Ivanušec je u 13. minuti doveo Dinamo u prednost nakon asistencije Amera Gojaka, da bi devet minuta kasnije Caktaš promašio penal i propustio priliku da poravna rezultat.

Ipak, Hajduk dolazi do izjednačenja u 31. minuti preko Čuića.

Dinamo je od 45. minute igrao bez našeg Gojaka, jer je naš reprezentativac za samo nekoliko minuta dobio dva žuta kartona.

Fudbaleri Dinama su uprkos igraču manje ponovo poveli u 61. minuti zahvaljujući golu Oršića.

Do kraja susreta Hajduk je iskoristio brojčanu prednost i sa dva gola došao do trijumfa.

Čuić je u 81. minuti izjednačio na 2:2, a Teohpille autogolom u 86. minuti postavlja konačnih 2:3 za Hajduk.

Inače, dvostruki strijelac Mario Čuić je sin Tomislava Čuića, koji je godinama sudio u Premijer ligi BiH.

Gojak je igrao od prve minute za Dinamo do isključenja, dok Izet Hajrović ponovo nije dobio priliku za igru.

U timu Hajduka nije bilo Nihada Mujakića zbog povrede.

Spomenimo i da su večeras u Zagrebu boravili skauti talijanske Atalante, koji su prema pisanju hrvatskih medija došli zbog Amera Gojaka.