Miralem Pjanić (30) će od naredne sezone nositi dres španske Barcelone, a njegov budući klub je sinoć u okviru 34. kola španske Primere deklasirao Villarreal u gostima sa 4:1.

Najbolji fudbaler svijeta Lionel Messi je ubilježio dvije asistencije, a oba gola nakon tih asistencija su bila fantastična.

Prvo je Messi asistirao Suarezu u 20. minuti, koji fenomenalnim udarcem pogađa mrežu.

Messi je pred sami kraj prvog poluvremena petom ostavio loptu Griezmannu, da bi francuski fudbaler majstorski lobovao nemoćnog Asenja.

Za Barcu je pogađao još Fati, dok je katalonski klub poveo autogolom Torresa u trećoj minuti.

Jedini gol za domaće postigao je Moreno.

Barcelona se četiri kola prije kraja nalazi na drugom mjestu sa 73 boda, ali kasni četiri boda za prvim Realom i male su šanse da će odbraniti titulu šampiona.