Ekipa Olimpije je u susretu 28. kola slovenačkog šampionata doživjela pravu katastrofu na svom terenu i izgubila 0:5 od Brava.

Gosti su nakon prvih 45 minuta imali čak četiri gola prednosti. Baturina je dao dva gola, dok su Matko i Kramarić pogađali po jednom. U nastavku susreta Matko je postigao još jedan gol i postavio konačnih 0:5.

Luka Menalo je zamijenjen u 64. minuti u timu Olimpije, a Tomislav Tomić je odigrao svih 90 minuta.

Poraz od ekipe Brava samo je “šlag na tortu” krize koja potresa Olimpiju koju je proizveo predsjednik kluba Milan Mandarić nakon što je donio niz samovoljnih odluka, posljednju da otjera trenera Safeta Hadžića.

Poslije sinoćnje utakmice ispred stadiona Stožice okupilo se desetine navijača tražeći njegovu ostavku.