Na današnji dan (2. maj) 1996. godine na Grbavici je odigran prvi poslijeratni derbi između Željezničara i Sarajeva.

Najveći bh. derbi je tada posmatralo 20.000 navijača, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Željezničar je došao u vodstvo, u 33. minuti, kada je slobodan udarac izveo Admir Adžem. Loptu je kratko odbio Mirsad Dedić, a Bulend Biščević je glavom pospremio u mrežu. Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom tima sa Grbavice.

Nastavak je donio nešto bolju igru tima sa Koševa. Poravnali su u 57. minuti iz sjajno izvedenog kontranapada. Dobro su kombinovali Ćenan i Granov, da bi ovaj posljednji asistirao za Dženana Ušćuplića, koji preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca fantastično matira Gušu i donosi radost za pristalice bordo boje.

Nakon izjednačujućeg pogotka Sarajeva, porasle su tenzije na terenu, ali i na tribinama.

Ipak, rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Željezničar – Sarajevo 1:1
Stadion: Grbavica
Gledalaca: 20.000
Strijelci: Biščević, Uščuplić
Sudije: Marko Mrkić (Tuzle), Mijo Maričević (Živinice) i Izet Čejvanović (Tuzla).

Željezničar: Gušo, Biščević, Adžem, Fatić, Memić, Kurt, Jahić, Muharemović, Kunić, Žerić i Pehlivanović.

Sarajevo: Dedić, Elkaz, Uščuplić (Selimović), Hošić, Dalipagić, Mujkić, Gogalić, Džaviti (Granov), Ćenan (Ferhatović), Hrvat i Herco.