Četiri dana nakon teškog poraza u Briselu od 4:1, BiH je u kvalifikacijama za SP 2006 30. marta 2005. godine ugostila Litvaniju.

Kišno vrijeme i težak poraz od Belgije za epilog su imali samo 4000 gledalaca na Koševu. Odigrali smo 1:1, a jedino lijepo sa ove utakmice što pamtimo je fantastičan gol Elvira Bolića iz 29. minute. Litvanija je kasnije izjednačila u 60. minuti, a ovi bodovi možda su nam i bili ključni da se ne plasiramo na SP 2006 gdje smo do posljednjeg kola bili u utrci za plasman.

Elvir Bolić odigrao je ukupno 51 utakmicu i zabio 22 gola za BiH. Prvu kvalifikacionu utakmicu za BiH je igrao u septembru 1996. protiv Grčke kada smo izgubili 3:0 u kvalifikacijama za SP 1998. Posljednji put igrao je na BIlinom Polju protiv Mađarske u septembru 2006. kada smo izgubili 1:3 u kvalifikacijama za EURO 2008.

Karijeru je počeo u Čeliku, zatim igrao za Crvenu Zvezdu, Galatasaray, Gaziantep, Fenerbahce, Rayo Vallecano, Istanbulspor, Genclerbirligi, Malatyaspor i na kraju za Rijeku u kojoj se penzionisao 2007. godine.

BiH – Litvanija (1:1, 25.03.2005. – strijelac Elvir Bolić, 29. min)

Sastav: Hasagić, Bajić, Vidić, Spahić, Milenković, Bajramović, Grlić, Misimović, Barbarez, Baljić i Bolić. Rezerve: Tolja, Kerkez, Bešlija, Grujić, Halilović i Hrgović.

Selektor: Baka Slišković.