Edin Viša je bio junak Istanbula, koji je večeras eliminisao lisabonski Sporting u 1/16 finala Europa lige.

Višća je postigao dva gola u trijumfu Istanbula od 4:1 i još jednom pokazao zbog čega je najbolji igrač svog tima.

Istanbul je večeras pobijedio sa 3:1 Sporting u revanšu, a s obzirom da je prvi duel okončan identičnim rezultatom u korist portugalskog tima, uslijedili su produžeci u kojima je pobjedonosni gol dao Višća.

Škrtel je u 31. minuti doveo Istanbul u prednost, da bi Aleksić u 45. minuti udvostručio vodstvo.

Gosti iz Portugala su smanjili na 2:1 u 68. minuti preko Vietta, ali Višća u 91. minuti pogađa za 3:1 i donosi produžetke Istanbulu.

Naš reprezentativac je u 118. minuti iz penala postavio konačnih 4:1 i praktično odveo Istanbul u osminu finala.

Višća je na terenu proveo svih 120 minuta, a ove sezone je u Europa ligi postigao četiri pogotka i jednom asistirao.

Snimak golova Edina Višće pogledajte ovdje.