Sarajevo je večeras u derbiju 20. kola Premijer lige BiH ubjedljivo savaldalo Tuzla City sa čak 6:2.

Gosti su bolje otvorili susret i poveli u 15. minuti golom Šarčevića. Gol Šarčevića pogledajte ovdje.

Ipak, Ahmetović u 40. minuti pogađa za 1:1 i donosi izjednačenje Sarajevu. Gol Ahmetovića pogledajte ovdje.

Minutu kasnije gostujući fudbaler Badji je dobio direktan crveni kartone jer je davio Dupovca. Crveni karton Badjija pogledajte ovdje.

Sarajevo iskoristilo brojčanu prednost i stiglo do vodstva u 45. minuti, a strijelac je bio Hodžić. Gol Hodžića pogledajte ovdje.

Nakon gola uslijedili su žestoki protesti fudblera Tuzle, jer su smatrali da je Rahmanović napravio prekršaj u napadu.

Igrala se 48. minuta kada je Ahmetović povisio na 3:1. Gol Ahmetovića pogledajte ovdje.

Šest minuta kasnije Tatar pogađa za visokih 4:1. Gol Tatara pogledajte ovdje.

Tuzla je smanjila na 4:2 u 68. minuti, a strijelac je bio Hasanović. Gol Hasanovića pogledajte ovdje.

Sjajni Ahmetović u 73. minuti meča po treći put matira Fejzića i donosi vodstvo Sarajevo od 5:2. Gol Ahmetovića pogledajte ovdje.

Konačnih 6:2 postavlja Tino Sven Sušić iz penala u 87. minuti. Gol Sušića pogledajte ovdje.