Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola BH Telecom Premijer lige BiH remizirali sa domaćim Radnikom 0:0, piše zvanična stranica FK Željezničar.

U četvrtoj minuti Plavšić sa distance šutira malo preko gola. U narednom napadu volej Lendrića odlazi preko gola domaćih. U 16. minuti Željezničar je tražio najstrožiju kaznu kada je Plavšić oborio Štilića u šesnaestercu, ali glavni sudija se nije oglašavao.

Štilić je u 37. minuti sjajno uhvatio volej, ali pred golom lopta pogađa Simonovića. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Udarac Plavšića iz 56. minute sigurno hvata Kjosevski. Dvije minute poslije ponovo Plavšić pokušava sa distance ovaj put lopta odlazi pored gola.

Brza kontra Radnika u 71. minuti, a u završnici udarac Karića brani Kjosevski. Sjajna šansa za Želju u 79. minuti. Nakon duge akcije lopta je stigla do Zajmovića koji iskosa šutira preko gola.

Štilić u 82. minuti iskosa iz prekida šutira preko gola.

Mekić je u 83. minuti lijepo povukao loptu, na kraju sa 20 metara šutirao pored našeg. gola. Minutu poslije Lendrić iskosa ubacuje, ali u posljednji trenutak ispred Štilića reaguje odbrana Radnika. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Željezničar narednu utakmicu igra u subotu protiv Zvijezda 09.

Susret u Ugljeviku počinje u 14:30 sati.