Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su posljednju provjeru pred nastavak šampionata, piše zvanična stranica FK Tuzla City.

Domaćin je bila ekipa Širokog koja je slavila sa 3:2.

U ovome meču trener Elvir Baljić nije mogao računati na povrijeđene Crnkića, Morrisa i Burića pa su meč ispred Muminovića započeli Efendić, Hasanović, Kojić i Leković u vezi Sesar i Hadžanović, ofanzivno Kulović, Arežina i Nukić te isturen Badji.

Igrala se 6. minuta kada je Kulović sjajno reagovao i zabio svoj prvijenac u plavom dresu.

U 16. minuti bilo je 1:1. Grešku naše odbrane domaćin koristi na najbolji način i Bagarić pogađa za poravnanje.

Ipak, Plavi se brzo oporavljaju od poravnanja i Badji ponovo dovodi Tuzlake do prednosti.

Međutim, Širokonriježani dolaze do preokreta i pobjede i to iz dva penala.

Prvi je bio u 36. minuti a drugi u samom finišu meča za konačnih 3:2.

U drugom poluvremenu priliku su dobili Beganović i Šarčević odmah u 46.minuti te kasnije Ivković i Ramić.

Nakon meča plava ekspedicija se zaputila prema Tuzli.

U nedjelju je slobodan dan a od ponedjeljka se nastavlja s radom i pripremama za Sarajevo.