Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa superligašem Srbije Proleterom 1:1, prenosi zvanična stranica FK Željezničar.

U drugoj minuti nakon kornera Proletera, Pejić šutira preko gola. U 15. minuti Proleter ponovo prijeti, ovaj put nakon ubačaja sa desne strane Marjanović iz dobre situacije šutira preko gola. U 33. minuti Zajmović iskosa šutira preko gola.

U 52. minuti Pejić sjajno šutira sa distance i pogađa stativu. Dvije minute poslije Mirosavljev iz odlične pozicije prebacuje gol.

Proleter je poveo u 57. minuti. Brzu kontru su izveli Novosađani, a u završinici je siguran bio Babić. U 78. minuti Dacić sa vrha kaznenog prostora šutira pored gola.

Plavi su poravnali u 80. minuti. Sadiković je izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio golmanom ugao za 1:1.

Narednu utakmicu Željezničar igra 10. februara protiv ukrajinske Zorye.