Benevento i Salernitana su za vikend u derbi utakmici druge italijanske lige podijelili bodove odigravši 1:1, a Milan Đurić pogodio je za vodstvo gostiju u 55. minuti.

Đurić je igrao svih 90 minuta za Salernitanu, a ovo mu je bio peti pogodak u posljednjih pet susreta.

Milan je sa sedam pogodaka najbolji strijelac svog kluba u tekućoj sezoni u kojoj Salernitana zauzima peto mjesto na tabeli.

Nakon izostanka zbog povrede Đurić igra odlično, a uz njegove fantastične ranije igre u reprezentaciji, ali i objektivno lošu formu konkurenata, postoje realne šanse da ga Dušan Bajević pozove u reprezentaciju za mečeve baraža.

Stoperi Sjeverne Irske sigurno ne bi bili oduševljeni, ali navijači Bosne i Hercegovine itekako bi, jer je Đurić jedan od najomiljenijih reprezentativaca BiH.

Đurić je za A selekciju BiH odigrao 14 utakmica i dao sedam golova. Posljednji susret za Zmajeve ubilježio je protiv Grčke 13. novembra 2016. godine.