Igrači FK Sarajevo danas su odigrali prvu kontrolnu utakmicu u Antaliji u okviru priprema za nastavak sezone, a protivnik je bila ukrajinska Desna, javlja zvanična stranica FK Sarajevo.

Susret je završen bez pogodaka.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Šerbečić, Dupovac, Hodžić, Salčin, Oremuš, Gavrić, Rahmanović, Velkoski, Tatar i Ahmetović.

U sedmoj minuti nakon prekršaja nad Salčinom, Velkoski izvodi slobodan udarac, međutim golman ukrajinskog tima brani. U 33. minuti Oremuš šalje loptu Rahmanoviću, ali je golman još jednom siguran.

Još jednu priliku Sarajevo je imalo u 37. minuti nakon prekršaja nad Oremušem. Salčin izvodi slobodan udarac, lopta odlazi do Mirka koji pogađa igrača suprotnog tima.

Minut nakon toga Desna izvodi slobodan udarac, a Kovačević rutinski hvata loptu. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je prijetilo u nekoliko navrata, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Na početku drugog poluvremena Desna je zaprijetila, a Kovačević još jednom sigurno odbranio. U 68. minuti Ahmetović se našao u izglednoj prilici, ali je izblokiran. Do kraja drugog poluvremena oba tima su prijetila, međutim, utakmica je završena rezultatom 0:0.

Naredna kontrolna utakmica u okviru priprema u Antaliji zakazana je za 6. februar, a protivnik je FK Radnički Niš.