Edina Višća je danas postigao dva pogotka u trijumfu Istanbula nad Genclerbirligijem u susretu 20. kola turske Superlige sa 3:1, a ovaj duel je uživo u Istanbulu posmatrao i selektor našeg nacionalnog tima Dušan Bajević.

Istanbul je poveo preko Crivellija u osmoj minuti, ali gosti se nisu predavali i poravnali su na 1:1 u 29. minuti golom Ayitea.

Ipak, u nastavku meča Edin Višća je pokazao zbog čega je trenutno jedan od najboljih igrača turske Superlige.

Naš reprezentativac je u 48. minuti “lažnjakom” prevario defanzivca gostiju i lijevom nogom matirao nemoćnog Nordfelta za 2:1.

Višća je u 73. minuti iskoristio asistenciju Crivellija i pogodio za konačnih 3:1.

Kako ne bi kršili autorska prava portali ne mogu objaljivati video snimke golova, pa golove Višće možete pogledati ovdje.

Edin je igrao svih 90 minuta za Istanbul i trenutno je na brojci od sedam pogodaka i osam asistencija u ligi.